Proteinová dieta Praha
Oslovila Vás proteinová dieta? Rádi by jste více informací, tipy, recepty?
proteinovka na facebooku

Ketonová dieta

Ketonová dieta je vlastně jinými slovy popsaná proteinová dieta – tedy intenzivnější konzumace bílkovin s vysokou kvalitou a minimální konzumace tuků a sacharidů. Ovšem v této terminologii se název opírá o stav (ketóza) navozený onou dietou.

Vlastní název ketonová dieta je znám též pod označení ketogenní dieta. Jak již bylo řečeno, jedná se o duplicitní název, základní fungování diety lze nalézt pod pojmem proteinová dieta. Dále vysvětlíme podrobněji původ názvu a osvětlíme biochemické pozadí procesů.

Ketóza a ketonová dieta

Při ketonové dietě dochází vlivem snížení spotřeby cukrů v těle k procesům, které při nedostatku energie, ze zmíněných sacharidů hledají zdroj energie na jiných místech. Z mastných kyselin, respektive tuků, tělo započne vyrábět ketony (od toho název ketonová dieta) jakožto alternativu k cukrům.

ketonová dieta má původ v ketonu

Ketóza se dá u běžných jedinců vyvolat během několika dnů při spotřebě kolem padesáti gramů cukrů. Nicméně nedostatek sladkého v běžném civilizačním životě z počátku vyvolává abstinenční příznaky – sami si odpovězte, neměli jste někdy neodolatelnou chuť na sladké?

Nicméně bát se ketonové diety nemusíte, naši poradci Vám rádi poradí, jak se abstinenčním příznakům vyhnout. Navíc například díky snížení příjmu tuků se vyvarujete vysoké hladiny cholesterolu krvi a po krátké době se cítíte daleko aktivněji.

Tato schopnost měnit tuky na ketony a dále na energii nám byla dána geneticky jako ochrana před nepříznivými obdobími s nízkým příjmem potravin. Ketóza tedy s námi je od pradávna a nejedná se o jakýsi moderní krátkodobý trend, pouze její usměrnění. Navíc vědecké studie dokazují, že pro tělo jsou jako zdroj energie ketony daleko vhodnější.

Kalkulačka vašeho tělního tuku

kalkulačka tuku dekorace
Výška: cm
Obvod krku: cm
Obvod pasu: cm
Obvod boků (pouze ženy): cm
Váha: kg
Pohlaví:


Věk:
roků
Stupeň aktivity:
 

Kalkulačka vytvořena © 2012 ramui.com. All rights reserved. Výsledky kalkulačky jsou čistě orientační.

O mě

  • Výživový poradce
  • Specialista na proteinovou dietu
  • Darkfield analýza
  • Bemer terapie

Jana Vaněčková

Výživový poradce Jana Vaněčková

Kontaktujte mě

Jana Vaněčková

člen Aliance výživových poradců

V Zápolí 23
141 00 Praha 4
tel.: 602146577

email: info@proteinovka.cz

Proteinová dieta Praha na facebooku

Mapa do kanceláře poradce

Certifikáty

Certifikat Ačink